5 miejsc w Dubaju, do których zabieraliśmy odwiedzających nas gości

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

W Dubaju mieszkaliśmy ponad dwa lata, w tym czasie odwiedziło nas dużo gości: rodzina, znajomi oraz podróżnicy poznani w ramach Couchsurfingu.  W tym tekście podpowiadamy, jak zobaczyć najpopularniejsze dubajskie atrakcje z nieco bardziej ekspackiej perspektywy. No i co najważniejsze – tak, żeby uniknąć tłumów i kolejek.

 1. Balkon kawiarni Joe’s, żeby wygodnie obejrzeć fontanny

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

Do Joe’s zwabiła nas lokalizacja zapewniająca, jak twierdzą niektórzy, jeden z najlepszych widoków na Tańczące Fontanny. Jak widać na załączonej mapce Dubai Mall (tutaj), Joe’s znajduje się na pierwszym piętrze i zapewnia wspaniały widok na fontanny ponad głowami tłoczących się na dole tłumów.

Ceny w kawiarni nie należą do najtańszych, więc jeśli Wasz budżet jest ograniczony, najlepiej zamówcie kawę. Na cappuccino wydacie 25 AED, a na moje ulubione Affogato (espresso z gałką lodów waniliowych) 37 AED.   Menu Joe’s możecie przejrzeć tutaj.

2. Zachód słońca w Marinie podczas rejsu Xclusive

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

W ciągu kilku lat spędzonych w Dubaju mieliśmy okazję płynąć różnymi rejsami po Marinie, ale kiedy przypadkiem znaleźliśmy Xclusive Cruise, wielokrotnie do nich wracaliśmy. W porównaniu do innych firm oferujących rejsy po Marinie, trasa Xclusive jest najdłuższa. Przy sprzyjającej pogodzie dopływa się za wyspę Palm Jumeira, całkiem blisko hotelu Burj Al Arab.

Lubiliśmy rejs odpływający o 17:00, zwany Xclusive Sunset Cruise, bo dawał możliwość zobaczenia zachodu słońca oraz Mariny za dnia i po zmroku. Łódź Xclusive jest duża, nie ma na niej tłumów, więc można w spokoju podziwiać widoki, zjeść kolację i bez problemu robić zdjęcia. Bilet kosztuje 210 AED, w cenie zawarty jest rejs i kolacja (szwedzki stół). Późniejszy rejs, rozpoczynający sie o 20.00 jest nieco droższy.

Xclusive często oferuje różnego typu promocje. Nawet jeśli nie ma na ten temat żadnych informacji na ich stronie, nie zaszkodzi ponegocjować. Oczywiście, dużo zależy od sezonu. Kiedyś Xclusive Cruise uczestniczyło też w programie zniżkowym Entertainer Dubai, po okazaniu kuponu dostawało się dwa bilety w cenie jednego. Jednak oferta w Entertainerze zmienia się co roku trzeba sprawdzać na bieżąco.

3. Wschód słońca na Burj Khalifa, czyli wieża bez kolejki

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

W piątki i soboty można wjechać na wieżę o świcie, od 5:30-7:30, bilety kosztują 135 AED (więcej tutaj, bilet Sunrise + Breakfast).

Najlepiej wjechać na wieżę jak najwcześniej o 5:30 albo 6:00 rano,  żeby zobaczyć Dubaj nocą, w czasie wschodu słońca oraz za dnia. Oczywiście podobny efekt uzyskajcie wjeżdżając tam późnym popołudniem. Ale zachód słońca oglądają tłumy turystów, a rano jest pusto.

Nie ma kolejek, może nawet wjedziecie na górę pustą windą, nam się tak właśnie przydarzyło. A na górze była tylko garstka osób, jak zwykle dużo zależy od szczęścia. Nie jestem pewna, czy śniadanie jest w cenie, bo za naszych czasów jeszcze nie było takiej opcji.

 4. Kawa z Burj Al Arab w tle (Costa Coffee w Madinah Jumeirah)

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

Saqib jest miłośnikiem kawy, bardzo lubi też Costa Coffee, więc znalezienie tej kawiarni w Souk Madinah Jumeirah, było tylko kwestią czasu. Często tu wpadaliśmy, bo miejsce jest zaciszne (jak na Dubaj) i co najważniejsze znajduje się tuż obok Burj Al Arab. Zresztą cała galeria handlowa Souk Madinah Jumeirah jest bardzo kilmatyczna i nawet jeśli nie lubicie zakupów, doskonale nadaje się na spacer.

5. Muzeum Dubajskie, a potem sok z trzciny cukrowej w Mumbai Masti Juice Centre

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

Muzeum znajduje się w forcie Al-Fahidi, który ponoć jest najstarszym budynkiem w Dubaju. Myślę, że interaktywne ekspozycje zainteresują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przyznam szczerze, że ostatnio rzadko zaglądamy do muzeów, ale akurat to bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Biorąc po uwagę ceny w Dubaju, bilety są śmiesznie niskie, 3 AED normalny i 1 AED ulgowy.

Po zwiedzaniu, naszym obowiązkowym punktem programu był sok z trzciny cukrowej z dodatkiem imbiru i limonki w Mumbai Masti Juice Centre. Kafejkę tę od muzeum dzieli dosłownie pięciominutowy spacer, zerknijcie na poniższą mapkę albo ten link . Oprócz świeżych soków, możecie tam również spróbować typowych indyjskich deserów, jak Kulfi Falooda. Sprawdźcie ich menu.

5 miejsc, do których zabieraliśmy naszych gości w Dubaju

A jakie są Wasze ulubione miejsca w Dubaju? Chcielibyście nam jakieś polecić?

Nasze najpopularniejsze teksty: 

Osiem najczęściej zadawanych pytań na temat Dubaju.

Nasze życie w Arabii Saudyjskiej było interesujące, przyjemne i bezpieczne

Turkish Airlines. Darmowy hotel przy długich przesiadkach – w praktyce

Afryka. Jak pomagać z głową i nie dać się naciągnąć?

Siedem powodów, żeby pozbyć się kompleksu non-native speakera

Ramadan w Arabii Saudyjskiej, czyli dlaczego post skutkuje przybieraniem na wadze

Nasz spontaniczny ślub w Tanzanii

Jak znalazłam pracę w szkole językowej w Wietnamie

O podróżach i o tym że życie jest szukaniem

Rozmowa o związkach międzykulturowych i tolerancji

Zrób Celtę i zwiedzaj świat!