• Menu
  • Menu
Podsumowanie pierwszego roku blogowania

Podsumowanie pierwszego roku blogowania (statystyki z Google Analytics)

Miesiąc temu minął rok odkąd opublikowaliśmy nasz pierwszy wpis, nadszedł czas na podsumowanie.

Przez pierwsze dwanaście miesięcy blogowania opublikowaliśmy 36 postów. Dziesięć z nich napisali nasi fantastyczni goście, którym chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za współpracę!

Odwiedziło nas niemal 20 000 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali ponad 57 000 odsłon (kliknięć), przeciętny czas trwania sesji wynosił 2 minuty i 17 sekund. Mało tego, niemal 3 000 unikalnych użytkowników regularnie do nas powraca!

Drodzy Czytelnicy!

To właśnie kontakty z Wami przyniosły nam najwięcej satysfacji z blogowania. Ogromnie Wam dziękujemy za inspirujące komentarze, cenne uwagi oraz nieustanne wsparcie. Bez Was nie byłoby tego bloga!

Publikujemy raz na dwa tygodnie

Panuje powszechna opinia, że nowi blogerzy powinni publikować jak najczęściej. Najlepiej kilka razy w tygodniu, niektórym udaje się to nawet codziennie. Wiedziałam, że w moim przypadku będzie to niewykonalne, ponieważ piszę dla przyjemności, czyli bez pośpiechu. Był to zresztą jeden z powodów, dla których nie zdecydowałam się na zawód dziennikarza.

Przez pierwszych kilka miesięcy udało nam się publikować w każdy czwartek, potem raz na dwa tygodnie i tego rytmu się teraz trzymamy. Mieliśmy też dwumiesięczną przerwę wakacyjną, podczas której nie ukazywały się żadne teksty, na czym z pewnością ucierpiały nasze statystyki.

Przeciętnie w miesiącu odwiedzało nas 1 600 użytowników, lecz na przestrzeni roku ich liczba znacznie się wahała, od grubo ponad 3 000 do około 1 000 osób miesięcznie. Było kilka dni, gdy odwiedziło nas ponad tysiąc użytkowników, ale czasem zaglądało do nas tylko kilka osób dziennie.

Podsumowanie pierwszego roku blogowania

Podstawowe źródła ruchu

Podsumowanie pierwszego roku blogowania

1. Media społecznościowe

Prawie 70% Czytelników trafia do nas przez media społecznościowe, co w naszym przypadku ogranicza się do Facebooka. Nasz fanpage przez rok zyskał 885 polubień, dziękujemy!

Jesteśmy aktywni w wielu grupach na FB. Ułatwia nam to fakt, że tematyka naszego bloga nie ogranicza się jedynie do podróży, ale piszemy również o mieszkaniu za granicą, uczeniu angielskiego na świecie oraz związkach międzykulturowych. Założyliśmy dwie grupy na FB: Podróżnicy – AfrykaNauczyciele angielskiego (i nie tylko) za granicą.

Instagram mamy, ale dopiero zabrieramy się za jego rozkręcanie. Oto link do naszego konta.

2. Ruch bezpośredni

Cieszymy się, że powoli zyskujemy coraz więcej ruchu bezpośredniego (direct traffic), obecnie jest to 20%. Ponieważ sama często mam z tym kłopoty, wyjaśniam, że ruch bezpośredni ma miejsce wtedy, gdy użytkownicy wpisują adres naszej strony bezpośrednio w przeglądarce.

3. Ruch organiczny

9% to ruch organiczny (organic search), ma on miejsce wtedy, gdy użytkownicy trafiają do nas dzięki wynikom wyszukiwania, na przykład „życie w Arabii Saudyjskiej”,  „jak uczyć za granicą”, albo „wyspy Perhentian”.

4. Ruch z odnośników na innych stronach

Znikoma ilość Czytelników trafia do nas poprzez odnośniki znajdujące się na innych stronach. Choć, na przykład, dzięki Disqus (system komentarzy) zyskaliśmy prawie 400 użytkowników. W nadchodzącym roku na pewno musimy popracować nad zwiększeniem linków zewnętrznych do naszego bloga.

Blog w mediach

Podsumowanie pierwszego roku blogowania

Mieliśmy przyjemność opowiadać o Wietnamie w programie „Pokaż nam Świat” (TVN BIS). Udzieliliśmy wywiadu w audycji „Za Horyzontem” w Radiu Katowice oraz w Poranku z Radiem dla Ciebie w RDC. Ostatnio w Wirtualnej Polsce ukazał się też wywiad, w którym rozmawialiśmy o mieszanych związkach i życiu w podróży. A na portalu Poinformowani.pl. możecie przeczytać wywiad o życiu w Arabii Saudyjskiej.  Linki do wszystkich wywiadów znajdziecie na stronie Mówią o Nas w Mediach.

Współpraca z portalem Polki na Obczyźnie

Podsumowanie pierwszego roku blogowania

Jednym z najciekawszych doświadczeń tego roku było nawiązanie stałej współpracy z portalem Polki na Obczyźnie. Znajdziecie tam artykuły pisane przez fascynujące kobiety mieszkające w niemal wszystkich zakątkach świata. W kwietniu 2018 miałam zaszczyt do nich dołączyć :). Ze współpracy z nimi wiele się uczę, ale co najważniejsze nawiązałam bardzo inspirujące znajomości!

Na portalu Polki na Obczyźnie dotąd ukazały się nasze dwa teksty: jeden o życiu w Beninie w Afryce Zachodniej,  drugi o naszym polsko-pakistańskim związku.

10 najpopularniejszych tekstów i stron

Okazuje  się, że najbardziej interesuje Was tematyka życia i pracowania w krajach arabskich (w ZEA i Arabii Saudyjskiej) oraz teksty dotyczące uczenia za granicą. Za to na trzecim miejscu w rankingu znalazł się opis naszego spontanicznego ślubu w Tanzanii!

STRONY  ODSŁONY
Hanka Saqib Strona Główna 5 382
Nasze życie w Arabii Saudyjskiej było interesujące, przyjemne i bezpieczne 5 172
Nasz spontaniczny ślub w Tanzanii 5 066
Ramadan w Arabii Saudyjskiej, czyli dlaczego post skutkuje przybieraniem na wadze 3 027
Osiem najczęściej zadawanych pytań na temat Dubaju 2 637
O tym jak uczyłam angielskiego w Arabii Saudyjskiej 2 237
Jak znalazłam pracę w szkole językowej w Wietnamie 2 012
Zrób Celtę i zwiedzaj świat! 1 884
Jak zostałam nauczycielką muzyki w Emiratach (Magda Marcinkowska) 1 876
Ile wydaliśmy na sześciotygodniową podróż po Malezji i Birmie? 1 813

A na koniec ciekawostka…

Z jakich krajów i miast do nas wpadacie?

Podsumowanie pierwszego roku blogowania

Użytkownicy wchodzili na naszą stronę ze 129 krajów i ponad 2000 miast!  Choć piszemy tylko po polsku i za granicą czytają nas głównie Polacy, to zauważyliśmy, że niektórzy obcokrajowcy tłumaczą nasze teksty za pomocą Google. Zresztą w ten sam sposób czyta je Saqib. Jakość tych tłumaczeń jest zaskakująco dobra, choć czasem oczywiście zdarzają się wpadki.

A jak przebiegał pierwszy rok na Waszych blogach?

Byłoby świetnie, gdybyście podzielili się swoimi statystykami i doświadczeniami w komentarzach. Jeśli macie jakieś pytania albo jeśli zapomnieliśmy o czymś wspomnieć, dajcie znać, chętnie uzupełnimy ten wpis.

Dzięki!

Nasze inne teksty

JAK ZROBIĆ CELTĘ BEZ STRESU? 

Uczę niemieckiego w Meksyku (Magdalena Surowiec)

O uczeniu angielskiego w Brazylii, futbolu, stekach oraz mrożonym piwie opowiada Mariusz Korus

Wyjazd do Meksyku to najcudowniejsze, co mnie spotkało! (Gabriela Głogowska)

O tym jak uczyłam angielskiego w Wietnamie

Siedem powodów, żeby pozbyć się kompleksu non-native speakera

Jak znaleźć pierwszą pracę jako nauczyciel angielskiego za granicą?

Jak znalazłam pracę w szkole językowej w Wietnamie

[mc4wp_form id=”497″]

error: Treść jest chroniona !!